Ufobal

Ufobal (pražští hráči používají název talířová).
Sport vznikl jako reakce na přebytek létajících talířů po jedné ze spartakiád, kdy je jako náčiní používala kategorie ženy s dětmi. Sport vymysleli tehdejší skautští vedoucí pro svoje děti, ale nyní už se nejedná o vyloženě „skautský sport,“ i když většina hráčů jsou skauti, popřípadě členové podobných organizací.
Za rok se pořádají celkem 3 celorepublikové turnaje, které se konají povětšinou v Brně, protože zde je nejrozšířenější členská základna a organizační tým turnajů. Sport existuje přes 30 let a nyní ho hraje asi 200 pravidelných hráčů. Ufobal je sport absolutně amatérský, neexistuje tedy žádná organizace, která by jej jako takový zaštiťovala.
Samotná hra se velmi podobá házené – hrají proti sobě dva týmy, cílem je dopravit ufo do soupeřovy brány, kterou obkružuje brankoviště, do nějž smí vstoupit pouze brankář. Na rozdíl od házené je však ufobal víceméně bezkontaktní. Hraje se navíc ve smíšených týmech (podmínkou je, aby byla na hřišti neustále alespoň jedna dívka z každého týmu).
Podrobná pravidla a další informace lze nalézt na stránkách ufobalu www.ufobal.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *